Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Nedvídek

7. 1. 2008

Talentovaný brankář Michal Nedvídek se narodil 13.5.1987 v Opočně.

S hokejem však začínal v Liberci. Začínal jako hráč v poli, do branky se dostal náhodně, když v jednom zápase jeho tým neměl gólmana, postavil se do brankoviště Michal a už tam zůstal (udělal velmi dobře). V osmi letech Michal přešel na školu pro hokejisty. Během svého působení v dorostu uvažoval o konci kariéry, protože měl v jednom z golmanů velkou konkurenci a skoro celou sezonu strávil na střídačce. Naštěstí to neudělal, po této smolné sezoně se mu povedla letní příprava, dostal od trenérů důvěru a stal se jedničkou. Další sezonu se přesunul z dorostu do juniorů. Během první sezony v liberecké juniorce se mu dařilo a v brance strávil nejvíc času ze všech gólmanů juniorské extraligy, získal cenné zkušenosti a podíval se i do reprezentace. Do reprezentace se dostal už dřív, když byl v roce 2004 pozván do reprezentace "18". V roce 2005/2006 se zúčastnil MS 20 v Rusku a domů si přivezl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Před sezónou 2006/2007 si Michala trenér brankářů Kapoun vytáhl do „áčka“ Tygrů. Příprava s týmem se mu povedla, jak sám Michal říká, pomohli mu i starší spoluhráči včetně Milana Hniličky. Sezonu zahájil jako jednička juniorky a trojka A-týmu, zároveň si zachytal i v druhé lize za Jablonec nad Nisou.

V sezóně 2007/2008 působí liberecký talent v prvoligové Třebíči. V době zranění tamní gólmanské jedničky Filipa Luňáka, se postavil do branky. Svými výkony si získal srdce tamních fans. Díky svým výkonům vystrnadil Luňáka z branky a v současné době působí jako jednička Horácké Slávie.

Jeho koníčky: rekreačně hraje squash, tenis a fotbal, rád zajde do kina nebo do divadla.Pravidelně chodí na dlouhé procházky se psem a moc rád řídí auto.

Míšova přezdívka je MÉĎA:-)

Jeho brankářské přednosti: je rychlý, dobře čte hru, dobře komunikuje se spoluhráči a má dobrou práci s holí. 

Jeho hokejovým vzorem je Martin Brodeur.

Míša je velký talent, milý a ochotný kluk, setkala sem se s ním dvakrát a vždy na mě působil velmi mile. Pokud jsem o Tondovi Štelmachovi prohlásila, že v něm možná máme nového Hniličku nebo Vokouna, pak o Míšovi toto musím říct taky a ještě to několikrát zvýraznit. Míšo hodně štěstí, věřím, že v tobě máme budoucí hvězdu MS dospělých.

Zdroj: www.hcbilitygri.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář